drbackmanHepimiz için sıkıntı olmuştur; biraz beyaz biraz da renkli çamaşır birikir kirli sepetimizde.  İkisini de makineyi çalıştırma değmeyecek kadar az buluruz ve çoğu zaman yıkamaktan vazgeçeriz, biriksinler diye bekleriz.

Beyaz ve renkli çamaşırların aynı anda yıkana bilmesini sağlar.
Giysilerden çıkan boyaları üzerine toplar böylelikle renklerin diğer çamaşırlara karışmasını engeller.
Tüm ısı derecelerinde ve her çeşit kumaş türünde kullanılabilir.
Makinede ve elde yıkamaya uygundur.

 

Bize bu konuda yardımcı olacak bir ürün çıktı sonunda. “Dr.Beckmann renk koruyucu mendil”. İstediğiniz miktarda renkli ve beyaz çamaşırı aynı anda çamaşır makinenize yerleştirin sonra da içine bu mendillerden bir tane koyun (koyu renkli çamaşırlarınız çoğunlukta ise iki adet atılması öneriliyor). Yıkama işlemi bittiğinde çamaşırlarınızı çıkarın ve mendili elinize alıp bir bakın: Gözlerinize inanamayacaksınız! O bembeyaz mendil mikro gözenekleri sayesinde sanki tüm renkleri emmiş. Beyaz çamaşırlarınız ise hala beyaz, renklileriniz ise aynı, sadece renk koruyucu mendilin rengi değişmiş.

İtiraf etmeliyiz ki, ilk denemede insan biraz çekiniyor, olabildiğince koyu renkli olan çamaşırları atmamaya çalışıyor makineye ne olur ne olmaz diye. Ama yıkama sonucunu görünce daha sonraki yıkamalarda gönül rahatlığı ile renkliler ile beyazları karıştırabiliyor. Bir yandan da beyazlar ve renkliler diyerek ayırıp, ayrı ayrı yıkama yapmadığımız için tasarruf edebileceğimiz su, deterjan ve enerjiyi düşünmeden edemiyor.

Detaylı bilgi için;

RENKKORUYUCU.COM

drbmnn